BZD27C10P MTG
型號描述:
Zener Diode 10 V 1 W ±6% Surface Mount Sub SMA
DIODE ZENER 10V 1W SUB SMA
型號:
BZD27C10P MTG
品牌:
Taiwan Semiconductor Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:7500 倍增量:1
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
10 V
Tolerance
±6%
Power - Max
1 W
Impedance (Max) (Zzt)
4 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
7 µA @ 7.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)